سایتهای مفید+تشخیصی +آموزشی پزشکی

توجه:پست قبلی رو دیروز گذاشتم جدید هست.اگر دوست داشتین درباره این پست نظر بدین تو قسمت نظرات پست قبل نظرتون رو بذارین.ممنونم.

سلامی دوباره!زبان در آستانه افتتاح استاجری با  قدوم مبارکمون!(اوج خود شیفتگی! زبان)امروز اومدم چند تا سایت پزشکی که کاربردی اند رو به دوستان معرفی کنم!مژهمعرفی سایتها:پیشنهاد می دم همه دوستان حتی اونهایی که پزشک نیستند این پست رو بخونن.
آیکون یک دانشجوی پزشکی که داره تو کار بزرگترا دخالت می کنه!خجالتزبان

1-mayoclinic

2-webmd

این سایت معروفی هست ولی چیزی که من می خوام ازش معرفی کنم قسمتی هست که نوشته تشخیص براساس علایم.شما تو این قسمت باوارد کردن مشخصات وعلایم می تونین تشخیص های مختلف رو بررسی کنین. این قسمت

3-این سایت رو دکتر یاشار ( از لینکهام)معرفی کردند وخیلی هم خوبه!

این قسمت از سایت به نظرم جالب هست واون هم دانلود ویدئو های پزشکی هست.من خودم یکی دو تا فعلا دانلود کردم واقعا خوب یاد می ده!این قسمت از سایت!

یک قسمت دیگه هم داره که شما بر طبق تصویر تشخیص می دین بیمار چه بیماری داره.این قسمت!

4-این سایت رو دوستان متخصص بیهوشی تو وبلاگشون معرفی کردند:

سمیولاتور ECG(نوار قلبی)

5-در این سایت معروف که فکر می کنم خیلی ها می شناسن می تونین تو قسمت search باوارد کردن موضوعی که می خواین آخرین مقالات مربوط به اون موضوع رو ببینین!

6-آخرین سایت رو هم تقدیم همه می کنم.این سایت فارسی زبان شدیدا معروف هست که شما می تونین براحتی با search نام دارو ،اطلاعات مورد نیازتون رو درباره هر دارویی به دست بیارین.اطلاعات داروها

٧-پیشنهاد اطلسی!زبان:با تشکر از دکتر سردار:اطلس پزشکی سه بعدی(اونطور که من دیدم روند بیماری به صورت انیمیشن می گه!خوشمزه

٨-انیمیشن واطلس پزشکی بالینی

٩-اطلس پزشکی

توضیح: بی شک معرفی این سایتها بیشتر برای دوستان پزشک ودانشجوی پزشکی ورشته های مرتبط بود ولی به نظرم معرفی کردن این سایتها به طور عموم باعث می شه اطلاعات پزشکی جامعه افزایش پیدا کنه ودوستان کمی تا قسمتی از برخی بیماریها آگاه بشن وبدونن اگر دردی مثلا در قسمتی از بدن داشتند این درد ممکنه ناشی از خیلی از بیماریها باشه وجدی بگیرنش.معرفی این سایت ها برای این نیست که خود دوستان بخوان بیماری رو تشخیص بدن معرفی این سایتها برای این هست که با آگاهی از علایم بیماریها به محض دیدن موارد غیر طبیعی به پزشک مراجعه کنن.پس خواهشا تشخیص رو به پزشک واگذار کنین چون تشخیص بیماری فقط با دونستن علایم نیست هر چند علایم نقش زیادی در تشخیص داره.

برای تمامی دوستان شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد وآزمون رزیدنتی آرزوی موفقیت می کنم.مژه

/ 0 نظر / 89 بازدید